close
تبلیغات در اینترنت
خوش‌ بيني: مهمترين عامل براي موفقيت سرمايه‌ گذاران
تبلیغات

خوش‌ بيني: مهمترين عامل براي موفقيت سرمايه‌ گذارانمفیدستان:

خوش‌ بيني: مهمترين عامل براي موفقيت سرمايه‌ گذاران


خبرگزاري آريا – خوش‌ بيني,قدرت خوشبيني ,فرد خوش‌بين
کاري را شروع کرده اما با شکست مواجه شده‌ايد؟ روي سيستمي سرمايه‌گذاري کرده‌ايد که رکود کرده؟ چيزي اختراع کرده‌ايد که مورد استقبال براي فروش قرار نگرفته؟ اما آيا بعد از آن شکست موفقيتي بزرگ نصيبتان شده؟ و اگر اينطور است، چه چيز باعث شد به راهتان ادامه دهيد و دست از تلاش برنداريد؟

با ورود به دنياي سرمايه‌گذاري، همه با موانع و مشکلاتي مواجه خواهند شد. اين صددرصد است. اما يک ويژگي بارز سرمايه‌گذاران موفق سطح بسيار بالاي خوش‌بيني آنهاست. با قدرت خوشبيني اين موانع و مشکلات به نکات مثبت تبديل مي‌شوند. بعنوان مثال:

اتفاق شايعي را در نظر بگيريد که براي افراديکه به تازگي وارد يک سرايه‌گذاري شده‌اند، پيش مي‌آيد: شرکت در برابر رقيب خود مغلوب شده است.
فرد بدبين وقتي به ماجرا نگاه مي‌کند مي‌گويد، “به همين خاطر است که من هيچوقت موفق نمي‌شوم. قدرت رقابت کردن ندارم.”

از طرف ديگر فرد خوش‌بين وقتي به اين موقعيت نگاه مي‌کند مي‌گويد، “اشکالي ندارد که اينبار موفق نبودم. اما چه کارهايي را درست انجام دادم؟ چطور مي‌توانم اين قسمت‌هاي مثبت را دوباره تکرار کنم؟”

تفاوت را مي‌بينيد؟ فقط به چارچوب فکري شما و اينکه چطور نتايج کار را بررسي مي‌کنيد، بستگي دارد.

مثبت‌گرايي و بازده کاري
افراد مثبت‌گرا و خوش‌بين سخت‌تر تلاش مي‌کنند. درست است. درواقع تحقيقات ثابت کرده است که منفي‌گرايي توانايي فرد براي شرکت در فعاليت‌هاي مفيد و پربازده را به طور قابل توجهي پايين مي‌آورد. اين بايد براي يک سرمايه‌گذار موفق کاملاً مشخص باشد.

تصور کنيد: اگر به اينکه امروز چه اتفاقي افتاده است بي‌توجه باشيد، آيا انرژي کافي براي بيرون آمدن از تختخواب، خواندن کتاب، ايجاد ارتباطات جديد و چند ساعت بيشتر کار کردن را خواهيد داشت؟ مطمئناً خير! و اين دقيقاً آن چيزي است که سرمايه‌گذاران موفق به آن نياز دارند. کسانيکه اينطور نباشند موفق نخواهند شد.

قدرت خوش‌بيني
وقتي خوش‌بين‌تر مي‌شويد چه اتفاقي مي‌افتد؟ (جدا از تماشا کردن غروب‌هاي آفتاب، پيدا کردن دوستان بيشتر و انجام بيشتر کارهايي که دوست داريد). تجارتتان شکوفا خواهد شد. فروش برايتان ساده‌تر اتفاق افتاده، کارمندانتان ميل بيشتري براي سر کار آمدن پيدا خواهند کرد و حساب بانکي‌تان هم روز به روز بالاتر خواهد رفت.

علاوه بر اينها، افراد دور و برتان از مثبت‌انديشي شما فايده مي‌برند. اين باعث مي‌شود حرف‌هايتان را خيلي راحت‌تر قبول کنند. وقتي ديدگاهتان مثبت باشد، افراد هيجان بيشتري براي گوش دادن به شما خواهند داشت. به دفعه آخري که با کسي روبه‌رو شديد که شديداً به کاري که انجام مي‌داد اعتقاد داشت و تصور مي‌کرد که دنيا جاي فوق‌العاده‌اي است فکر کنيد. آيا به نظرتان فردي موفق و موثر نيامده بود؟ حتماً همينطور بوده است. شما هم مي‌توانيد با داشتن مداوم افکار مثبت چنين تاثير مثبتي ازخودتان برجا بگذاريد.

راهکارهايي براي تقويت خوش‌بيني

* آينده‌اي روشن و مثبت براي خود ترسيم کنيد
وقتي هرازگاهي روياهاي طولاني‌مدت خودتان را در ذهن تجسم کنيد، طرزتفکرتان مثبت خواهد ماند. اين مسئله مخصوصاً وقتي اتفاقي منفي برايتان رخ مي‌دهد اهميت بسيار زيادي دارد.

* خواب را فراموش کنيد
وقتي با اولين صداي زنگ ساعت صبح از خواب بيدار شويد، روزتان در جهت مثبت آغاز خواهد شد. همچنين با سريعتر بيدار شدن، در طول روز کمتر خواب‌آلود خواهيد ماند. خستگي يکي از عوامل ايجاد منفي‌بافي است.

* عميق‌تر نفس بکشيد و زياد آب بخوريد
وقتي اکسيژن بيشتري به مغزتان برسد روشن‌تر فکر خواهيد کرد. بيشتر آدم‌ها تنفس‌هاي بسيار ضعيف و سطحي مي‌کشند که به هيچ دردشان نخواهد خورد. از طرف ديگر، تنفس عميق به ارتقاي افکار مثبتتان کمک خواهد کرد.

نوشيدن آب پاکيزه و خنک هم درست مثل تنفس عميق جرياني از انرژي مثبت را وارد بدنتان خواهد کرد.

* از چيزهاي ناراحت‌کننده دوري کنيد
داروهاي ضدافسردگي قاتل مثبت‌انديشي هستند. هرچيزي از الکل تا افراد منفي تمايل شما به موفق شدن را کاهش مي‌دهند. منظورمان اين نيست که ارتباطتان را با دوستان يا خانواده‌تان قطع کنيد. اما لازم است که هر زمان خودتان را نزديک به چيزي که روحيه و خوش‌بيني‌تان را کدر مي‌کند يافتيد، آن محل را ترک کنيد.

* مديتيشن
نسل‌ها و فرهنگ‌هاي مختلف مديتيشن را تاييد کرده‌اند. با ۱۵ دقيقه در روز مديتيشن، مثبت‌گرايي و انرژي در شما جريان پيدا خواهد کرد. البته مديتيشن موضوعي بسيار عظيم است که نياز به تمرين بسيار دارد اما براي شروع کافي است به يک اتاق تاريک برويد، صاف بنشينيد و ذهنتان را پاک کنيد. چشم‌هايتان را نيمه‌باز بگذاريد و فقط روي تنفستان تمرکز کنيد. حتماً ساعتتان را براي ۲۰-۱۵ دقيقه بعد کوک کنيد زيرا اگر اينکار را نکنيد يکدفعه متوجه مي‌شويد که ساعت‌ها به همان حال نشسته‌ايد.

* کمي براي خودتان وقت بگذاريد
در يک کلاس يوگا شرکت کنيد، بازي کامپيوتري انجام دهيد، يک کتاب داستان بخوانيد يا در هر فعاليت ديگري که به شما لذت مي‌دهد و باعث مي‌شود چند ساعتي از دنياي اطرافتان فاصله بگيريد، شرکت کنيد. خيلي خوب است که اين زمان شخصي به ورزش کردن بگذرد.

* اخبار را فراموش کنيد
اخبار محلي و کشوري بدترين فعاليتي است که مي‌توانيد در جهت مثبت‌تر شدن انجام دهيد. سازمان‌هاي اخبار مردم را در دنيايي از ترس و ناامني اسير مي‌کنند – دقيقاً چيزي که اصلاً به آن نياز نداريد. فکر مي‌کنيد اشتباه مي‌کنيم؟ خوب بگوييد فهميدن اينکه دختر کوچکي را ديروز در محلتان کشته‌اند چه فايده‌اي برايتان دارد؟ آيا مغز و روانتان را بر هم نمي‌زند؟ شما خودتان به اندازه کافي مشکل داريد پس اخبار را فراموش کنيد.

خلاصه اينکه، منفي‌ها را فراموش کنيد و اطرافتان را با هر چيز مثبتي که مي‌توانيد پر کنيد. موفقيت شما بعنوان يک سرمايه‌گذار کاملاً با خوش‌بيني و مثبت‌انديشي شما در ارتباط است. پس تا جايي که مي‌توانيد مثبت باشيد و مثبت فکر کنيد. موفق باشيد!
منبع:مردمان

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

نحوه صحیح استفاده از مفاهیم بنیادی يا نسبت قيمت به سود يكي از افزارهاي قديمي و عموماً پر استفاده به منظور ارزش گذاري خوش آمدیدبه وبلاگ ادبیات معاصر و ادبیات کهن ایران خوش آمدید تلفن تماسطرح تجاری برای درس کارافرینیبه سایت علمی دانشجویان ایران خوش آمدید شما می‌توانید برای استفاده از تمامی امکانات مقاله مدیریت کسب و کار مقاله مدیریت کسب و کار موفقيت هر کسب و کار رابطه نزديکى با چگونگى صحيح کنترل کردن بانك اقتصاد نوين اخبار بانك اقتصادنوين با هدف حمايت از واحدهاي توليدي و صنعتي و با درک فضاي حاکم بر اقتصاد مقاله مدیریت بانکداری مقالهمدیریتبانکداریمقاله مدیریت بانکداری این مقاله با عنوان دوره آموزشی مدیریت بانکداری توسط مرکز جنگل و محیط زیست درخت راش اولین گونه تجاری جنگل های شمال درخت راش اولین گونه تجاری جنگل های شمال بازیگران ایرانیفارس شان كانري، بازيگر نامي هاليوود اعلام كرد كه به خاطر خوشبخت شدن پسرش جيسون مضرات سيگار و قلیان تاپیک جامع دخانیات آرشيو استعمال دخانيات سبب افزايش ضربان قلب و در نتيجه کار قلب مي شود و فشار خون را هم بالا مي تاریخ فلسفه آ پ و تعلیم و تربیت اسلامی خلاصه …به نام او فصل تاریخ تحول آموزش و پرورش در ژاپن ملت ژاپن از ملل کهن و قدیمی جهان نحوه صحیح استفاده از مفاهیم بنیادی جهت يا نسبت قيمت به سود يكي از افزارهاي قديمي و عموماً پر استفاده به منظور ارزش گذاري سهام است خوش آمدید به وبلاگ ادبیات معاصر و ادبیات کهن ایران خوش آمدید تلفن تماس طرح تجاری برای درس کارافرینی به سایت علمی دانشجویان ایران خوش آمدید شما می‌توانید برای استفاده از تمامی امکانات در مقاله مدیریت کسب و کار مقاله مدیریت کسب و کار موفقيت هر کسب و کار رابطه نزديکى با چگونگى صحيح کنترل کردن امور آن را بانك اقتصاد نوين اخبار بانك اقتصادنوين با هدف حمايت از واحدهاي توليدي و صنعتي و با درک فضاي حاکم بر اقتصاد کشور جنگل و محیط زیست جنگل درخت «راش» اولین گونه تجاری جنگل های شمال درخت «راش» اولین گونه تجاری جنگل های شمال است که بازیگران ایرانی ایسنا نسخه جديد و دنباله فيلم اكشن و مشهور «تاپ گان» كه در دهه ميلادي با حضور سينماگراني دانــــش و دانســــتنیهای فـــوتبال مربیگری درفوتبال اهــــداف و روشهای مربیــــگری ـ سازماندهی مطلوب شرایط بیرونی مثل كمپ و هتل و غیره تاریخ فلسفه آ پ و تعلیم و تربیت اسلامی خلاصه درس آموزش به نام او فصل تاریخ تحول آموزش و پرورش در ژاپن ملت ژاپن از ملل کهن و قدیمی جهان است هفته نامه بین المللی آذرایرانچهارزبانه خبرگزاري فارس موفقيت تيم دووميداني بانوان اردبيل در مسابقات انتخابي تيم ملي و برگزاري

مطلب خوش‌ بيني: مهمترين عامل براي موفقيت سرمايه‌ گذاران در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :خوش‌ بيني: مهمترين عامل براي موفقيت سرمايه‌ گذاران
http://mofidestan.ir/%d8%ae%d9%88%d8%b4%e2%80%8c-%d8%a8%d9%8a%d9%86%d9%8a-%d9%85%d9%87%d9%85%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%8a-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82%d9%8a%d8%aa-%d8%b3%d8%b1/

برچسب ها : ,,,,
بخش نظرات

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
.